TÁBOROVÝ ZPRAVODAJ – ÚTERÝ, STŘEDA (#2)

TÁBOROVÝ ZPRAVODAJ – ÚTERÝ, STŘEDA (#2)

Úterý se nad poměry vydařilo. Dopolední hledání oveček ovčáčka Luciuse vystřídalo odpolední koupání v Kachličce. To je historický okamžik, neboť v Kachličce se nekoupalo opravdu velkou řádku let, nikdo z nás to nepamatuje. Po loňském čištění rybníka a přestavbě hráze to ale bylo možné, a proto jsme neváhali využít příznivého počasí a vyráchat se v „naší“ Kachličce. Odpoledne se dostal ke slovu maršál a ringo, jedny z nejoblíbenějších her všech dob.

Další, dnešní den byl veskrze očistný. Očistilo nás jak svěží počasí, tak sprchy, kterými prošel celý tábor. Ovčáček Lucius má nové povolání – stal se pošťákem a v jídelně se objevily schránky pro všechny členy tábora, tudíž vznikla taková tichá táborová pošta. Při běhacích hrách v lese si nikdo nepřivodil žádné zranění, je zřejmé, že máme rok za rokem šikovnější a zdatnější táborníky.

Večerní zvuky se však stupňují a dnes jsme dokonce v branách vesnice zahlédli příšery, které nás ráno vzbudily. Zřejmě bychom se měli zamyslet nad tím, jestli správně dodržujeme pravidla, která jsou nám dána mnohaletým tradičním řádem…