O táboře

|

Náš tábor je, jak už tyto stránky napovídají, pod záštitou Pionýra, konkrétně 45. skupiny Svratka. Funguje již téměř čtyřicet let. Vedoucími a instruktory jsou většinou odrostlé děti vychované oddílem či táborem, nejlépe obojím. Všichni vedoucí a instruktoři jsou proškolení vzdělávacím systémem Pionýra.

Z toho vyplývá , že se snažíme z dětí vychovat dobré nástupce, aby tábor mohl pokračovat v tradici. Učíme je tábornickým dovednostem, jako je práce s buzolou a mapou, stavění ohně, vázání uzlů, zpívání táborových písní, jednoduché šifry – hlavně morseovku. Učíme je ale také spoustu her, ukazujeme jim, že když na sebe budou navzájem laskaví a hodní, bude jim na táboře lépe. A nejen tam.

Tábořiště u Humpolce máme vlastní, domovské a jakýmsi způsobem spjaté s táborem, neboť na něj jezdíme po celou dobu. Proto se také tábor jmenuje podle jednoho z rybníků v sousedství – Kachlička. Na mapě Google je jej dokonce zcela zřetelně vidět – stan vedle stanu – z toho je zřejmé, že je to opravdu velmi důležité místo. 🙂