Informace o blížícím se táboře

Informace o blížícím se táboře

Vážení rodiče, milí táborníci,

napravo na této stránce a níže na letáku jsou uvedeny hlavní informace o letošním táboře, které zde rozšířím o pár dalších důležitých věcí.

Odjíždět se bude hromadně z Brna 30. června. Ti, co bydlí dále od Brna, se jako každý rok mohou na tábor dopravit svépomocí. Přijedeme po ukončení tábora opět hromadně do Brna 14. července, pro nebrněnské platí totéž, co při příjezdu na tábor.

Při odjezdu dětí rodiče předají potvrzení o bezinfekčnosti zdravotníkovi – jeho datum vydání nesmí být starší, než jeden den – ideální je tedy, aby tam bylo datum odjezdu. Bylo by dobré, v případě, že dítě bere nějaké léky, promluvit se zdravotníkem o přesném dávkování, důvodech, proč dítě léky bere – a to i přesto, že to vepíšete do zdravotního dotazníku, který Vám bude zaslán elektronicky spolu s přihláškou a listem účastníka.

Ideální by samozřejmě bylo, kdybyste se dostavili na předem domluvenou předtáborovou schůzku vedoucích s rodiči, na které je možné odevzdat přihlášky i listy účastníka a případně se pobavit o čemkoli, co Vás zajímá. Tato schůzka proběhne v červnu, její termín bude nahlášeným rodičům včas oznámen. Proto doporučujeme co nejdříve dítě přihlásit na tábor – budete průběžně informováni e-mailem a navíc získáte slevu 500,- při platbě účastnického poplatku. (Do 30. dubna je cena tábora 3.200,-, od 1. května je 3.700,-, informace o platbě Vám budou poslány e-mailem, číslo účtu naleznete zde.) Předtáborová porada se bude konat v každém případě, nicméně budu vděčná, když při předběžném přihlášení dítěte e-mailem oznámíte, zda máte o předtáborovou poradu zájem, či nikoli. Když porada vyjde na termín, kdy nebudete moci, nic se neděje, pošlu pak všem rodičům e-mail se zápisem z této porady. Bude ale samozřejmě lepší, když se nás tam sejde co nejvíce. Víc hlav víc ví. Vy si budete moci pohovořit s lidmi, kterým na dva týdny svěříte své děti a informovat se o průběhu tábora a my se budeme moci dopodrobna připravit na specifika každého dítěte. To vše v klidu, nikoli ve spěchu před odjezdem na tábor. Proto mohu účast na poradě vřele doporučit.

Dále bych Vás chtěla informovat, že máte jako rodiče dětí na našem táboře právo kdykoli navštívit tábor v době jeho konání, abyste se přesvědčili, že se Vaše děti mají dobře. Nicméně v tomto případě je nezbytně nutné dát předem vědět kdy se dostavíte, aby se nestalo, že třeba budeme zrovna na dvoudenním, nebo na nějakém jiném kratším výletě – například do Humpolce. Na předtáborové poradě dostanete telefonní čísla na vedoucí, když si je budete přát, číslo na hlavního vedoucího je uvedeno přímo na letáčku. Takže je možno příjezd na tábor oznámit i v průběhu tábora. Dětem se nicméně nedoporučuje telefony s sebou brát, stejně jako jiné cennosti, pořadatel tábora za ně při ztrátě nebo zničení nenese žádnou zodpovědnost. Nehledě na fakt, že je dětem nenabíjíme, nabíjíme telefony jen vedoucím z důvodu bezpečnosti. Vedoucí musí být – obzvláště na dvoudenním výletě – v kontaktu s okolím, kdyby se cokoli stalo.

Dále letos zavedeme novinku – průběžné informování o dění v táboře na těchto webových stránkách – jakýsi elektronický deník, který Vám poskytne přehled o tom, co se u nás zrovna děje. Ve velké spoustě povinností to možná nebudeme stíhat denně, nicméně obden by se to dalo zvládnout. Takže budete moci kontrolovat i tímto způsobem, co Vaši drahoušci zrovna dělají.

Jako každý rok, i letos budeme všichni na táboře v kostýmech. Pokud hledáte pro výrobu kostýmu pro Vaše dítě nějakou inspiraci, něco konkrétnějšího, než obecný popis, který každý rok rozesíláme s přihláškami, nahlédněte sem, na stránku tábora na Facebooku, kde je pro tuto příležitost vytvořena speciální galerie o kostýmech. 🙂

V neposlední řadě bych chtěla apelovat na děti, které by si chtěly na tábor přivézt kamaráda, ale bojí se, že by se „nevešel“, aby tento strach neměly. 🙂 Mnoho starších dětí nám dorostlo do věku instruktorů, takže se uvolnilo mnoho míst pro „nováčky“, které velmi rádi uvítáme. Takže se neostýchejte a vezměte s sebou kamarády i kamarádky, ať je náš kolektiv zase o něco větší!

To je prozatím snad vše podstatné, těším se na setkání s Vámi, milí rodiče, a hlavně s Vámi, naši táborníci.

Už jen tři měsíce do začátku tábora! Uteče to, jako voda. 🙂

*M*

letak 2013 2-page-001