TÁBOROVÝ ZPRAVODAJ – NEDĚLE až STŘEDA (#5)

TÁBOROVÝ ZPRAVODAJ – NEDĚLE až STŘEDA (#5)

 Na dvoudenní výlet jsme vyrazili hned brzy ráno, doufajíc, že nepotkáme žádné červené stvůry. Naštěstí jsme opravdu překročili hranice Vesnice bez úhony a pod Orlíkem jsme se rozdělili na tři části, abychom zvýšili pravděpodobnost, že najdeme nějaké potřebné důkazy na usvědčení Juliána a Kasira.

ejmenší děti vyrazily na Wolkerův památník, střední zamířily do Lipnice a nejstarší to vzaly „šturmem“ do Dobré Vody. V Lipnici jsem byla i já, tedy můžu osobně dosvědčit, že jsme si výlet velmi užili, jen Mářa si stěžovala, že by chtěla chodit víc. Alespoň mi ale naprosto nejvíce pomohla u vaření. Druhý den večer jsme se po koupání v rybníku Pelhřimov potkali na Wolkerově památníku se skupinou nejstarších, kteří nás zahrnuli čerstvou dávkou fórů a dlužno říct, že i přesto, že jsme docela zmokli, byl tento večer jedním z nejzábavnějších večerů na táboře. Sukubus, Koki a Zuko s instruktorem Jukkou se o to postarali s historkami o pexesu, Žebrákově a podobně. Něco mi říká, že většina z vás si ty historky vyposlechne, až se vaši táborníci vrátí domů. Malí pak přespali společně poměrně blízko tábora, takže jsme je druhý den shledali čerstvé a příjemně odpočaté.

Když jsme došli zpět do Vesnice, v divadelní formě jsme sdělili Kasirovi a Juliánovi, co jsme na cestě viděli a našli – důkazy o tom, že Vesnice není zdaleka jediná a že oni dva zřejmě manipulují s pravdou – a oni i přesto, že se jim ukázky líbily, naprosto nesouhlasili s tím, že by udělali něco špatně. Dohodli jsme se tedy, že necháme všechna důležitá rozhodnutí na ráno.

Ráno však nikdo z dospělých nevěděl nic o tom, že by se šlo na puťák, nebo že jsme nalezli nějaké důkazy. Dnes probíhala mimo jiné olympiáda, plná různých disciplín, na níž všichni ukázali, co umí. Vadou na kráse byl déšť, který přišel na konci olympiády. Na druhou stranu však déšť ukázal, jak dobře nám tady spolu je, neboť si nevzpomínám, kdy naposledy někde byla tak krásná atmosféra, jako když jsme se všichni schovali v jídelně, zpívali, povídali a smáli se… Večeře v podobě langošů byla krásná tečka za vydařeneným dnem.

Po večerním fóru, na němž došlo k prudké výměně názorů mezi všemi dětmi i vedoucími, se odehrála před zraky dětí lehce děsivá scéna, při níž zcela jednoznačně Kasir a Julián vymazali záhadným nápojem paměť Myrně, Abrahámovi, Jeffreymu, Luciusovi a Bakarovi. Co s tím uděláme, to už asi bude muset počkat do zítra…